Się dzieję:

Różnica między Pogotowiem w Polsce i w Niemczech.

09-11-2015
09-11-2015

Polub ten post:

Polub całą naszą strone:

20:55 09-11-2015 szpielczka :

Do tej pory w awaryjnych sytuacjach zdrowotnych korzystałam tylko z polskich szpitalnych punktów szybkiej pomocy. Wyglądało to tak: Więc najpierw do rejestracji gdzie zostało się odpytanym z tego i owego i tamtego, oczywiście dokumentując czy się jest ubezpieczonym i dobrze jak nie było kolejki i dobrze jak ból pozwalał kojarzyć cokolwiek. Potem proszono by usiąść na stołeczek i czekać aż się będzie zawołanym i czeka się... 15 min, poł godziny, godzinę albo dwie, zależy ilu jest pacjentów i czy Pan Doktor nie musi właśnie gdzieś polecieć i czy są pilniejsze przypadki. Póżniej siada się u pana doktora na stołęczku, mówi się co się dzieje, Pan dokor ustala co dalej, albo to szyć, albo to recepty pisze, albo każe iśc gdzieś tam po szpitalu szukać aby zrobic odpowiednie badana. Potem się czeka przed tymi odpowiednimi pracowniami, potem się czeka na wyniki onych badań, potem się wraca do doktorka i znów się chwilę czeka, a potem to już zależy co się okazało. Ale wiekszosć przypadków było to dobre kilka godzin.

Tak się złozyło, że pierwszy raz zmuszona byłam korzystać z takiej pomocy w Niemczech. Dotarliśmy do szpitala wieczorem. Zaraz przy drzwiach rejestracja, wystarczylo w 2 zdania powiedzieć co się dzieje, dac dowód osobisty i karte ubezpieczenia. Pan nic prawie nie pytając wypisal szybko karte, nie trwało to więcej jak minute. I... pod rejestracje podeszła od razu Pani Doktor, zapraszajać zaraz obok do gabinetu. Rozmowa trwała 15 min, łącznie ze zrobionymi wszystkimi badaniami w tym usg, Za chwilę w sali obok byłam podpięta do kroplówki. W tym czasie Pani Doktor wyjaśniła wszelkie sprawy związane z sytuacja. A jak kroplowka się kończyła od razu wreczyła mi recepty informując o tym co i jak zażywac i mogłam iśc do domku.
Wszystko 1 godzina i 15 minut.

Różnica: Lekarze niemeiccy nie marnotrawią czasu swojego, czasu pacjenta, czasu placówki. Pacjentowi ma być udzielona jak najszybciej pomoc i ma się dobrze czuć.

Myśle po tym doświadczeniu, że w Polsce są tak straszne kolejki, bo marnotrawi się czas na:
papierkolubstwo, latanie od lekarza do lekarza, latania od badania do badania, na powtórne niepotrzebne wizyty i fatalną organizację placówek służby zdrowia już nie wspominając o tak podstawowej rzeczy jak podejście do pacjenta.

20:55 09-11-2015 szpielczka :

ro nica mi dzy pogotowiem w polsce i w niemczech 16946
Możesz dodać wiele zdjęć naraz, podczas wybierania zdjęcia wciśnij "ctrl". Ewentualnie użyj myszy i zaznacz kilka zdjęć naraz.

Polub ten post:

Polub całą naszą strone:

Gdzieś tu:


49.48800, 8.46500
Dodano: 20:54 09-11-2015
Ostatnia zmiana: 20:55 09-11-2015
Dodane przez: szpielczka
Punkty: 343 (l c2 v339)