Się dzieję:

Zioła na stole

11-02-2017
11-02-2017

Polub ten post:

Polub całą naszą strone:

19:48 11-02-2017 szpielczka :

zio a na stole 17138

19:49 11-02-2017 szpielczka :

jak poradzić sobie praktycznie z używaniem ziół.
Przyzwyczajeni to leczenie hop siup tabletka i po temacie, nie bardzo umiemy wdrożyć się w systematyczność i tę odrobinę wysiłku jaka jest konieczna przy ziołach. Wszyscy mają w dzisiejszym świecie ten czas ograniczony, chociaż ja uważam że ograniczenie czasu nie zawsze wynika z konieczności a często z naszych własnych wyborów co uważamy za ważne. Oczywiście, że są ludzie w sytuacji, gdzie muszą się zajmować ciężko chorym np. czy innymi poważnymi obowiązkami i brakuje godzin na dobę. Tak też jest. Częściej jednak to nasze wygodnictwo jest i lenistwo zwykłe, lub zwyczajnie nasze zdrowie nie wydaje nam się tak ważne abyśmy mogli zrezygnować np. z tv, komputera, czy jakiegoś umyślanego właśnie zajęcia. Często tak jest w życiu że musimy stawiać na szalę kilka ważnych rzeczy i wybrać ważniejsze, cięższe, bo czasu nie ma. Zdrowie waży dużo, najczęściej przeważa szalę, ale człek sprytna istota może jeszcze na tę wagę nie patrzyć lub udawać, że nie widzi. Jest jeszcze taki cudowny wytrych, „jakoś to będzie” a „jakoś” to z czasem mocno podupadnięte na zdrowiu jest.
1. Od czegoś trzeba zacząć. Słusznym zaczynaniem jest ustalenie swego stanu zdrowia i tego czym się powinniśmy zając. Nie da się wszystkiego naraz. Najlepiej zacząć od jakiegoś dobrego fitoterapeuty. Potem poznać dokładnie ziółko, które mamy brać. Wiedzy w necie bądź ile. Nie kończyć na jednej stronie, Nikt nie wie wszystkiego. Sprawdzić skutki uboczne, interakcje, dawki, czas i formę w jakiej należy przyjmować dane zielsko. Dobrze jest gdy lecząc się ziołami rozumiemy je. Nie będę się rozgadywać o kolejności leczenia, taka również jest, ale to szeroki temat i nie o nim teraz.
2. Przygotować sobie miejsce w domu na zioła. Dla ludzi co mają problem z pamiętaniem o nich i systematycznością (ja do nich należę) najlepiej na oczach;))) Tzn najlepszym miejscem na oczach jest to gdzie robimy jedzonko. Bo jedzonko zawsze mamy w pamięci i o nim nie zapominamy. Można urządzić jak kto chce, jakaś półeczka, tacka czy inny wynalazek ale widoczne dla oczu. Gdy dzieci w domu należy wziąć pod uwagę jednak aby było dla nich niedostępne. Zioła to jednak leki. Ja mam na wierzchu tylko te zioła, które w danym czasie używam. Inne zapasy leżą w swojej ziołowej szafce. Najchętniej bym nimi zapakowała wszystkie szafki w kuchni ale się nie da. Miejsca jest ile jest.
3. Przygotować przydatne cuś tam , które ułatwi nam pochłanianie ziół w odpowiedniej ilości i na wyciągnięcie ręki. Dobre są kubeczki z siteczkiem do parzenia ziół, z przykrywką (taki kubeczek też musi być na widoku dla zapominalskich), kroplomierz, przydają mi się zapinki do torebek z ziołami, ale to już jak komu co pasuje, jak mu wygodnie i jak sobie zorganizuje. Ważne tylko na oczach, na wyciągnięcie ręki, i z przydasiami ułatwiającymi przygotowanie. To oszczędza też trochę czasu. Jak ktoś znajdzie jakiś fajny przydaś , praktyczny w tym celu to niech doniesie. Mnie się fajnie spisują szklane nieduże buteleczki z szeroką szyjką (można nabrać łyżeczką) i koreczkiem (koreczek tylko jest przykrywką nie trzeba go wyciągać) Może macie jakieś fajne swoje pomysły na organizację onego miejsca ziołowego dbania o zdrowie? Trzeba by wymyślić jakąś nazwę dla tego miejsca, a może istnieje a ja nic o tym nie wiem bom niedouczona najzwyklej w świecie. Mnie przychodzi do głowy nazwa ziołtisz. Ale się nie sugerujcie bo ja mam zwichnięcie niemieckie;)
Może to trochę chaotycznie napisałam ale szczerze sama szukam ciągle wielu ułatwień i rozglądam się po sklepach co by się przydało, a trzeba oszczędnie. Poza tym właśnie smażę sznycle na obiadek, czego i wam życzę ;) No to pa;)
Możesz dodać wiele zdjęć naraz, podczas wybierania zdjęcia wciśnij "ctrl". Ewentualnie użyj myszy i zaznacz kilka zdjęć naraz.

Polub ten post:

Polub całą naszą strone:

Gdzieś tu:


51.30000, 12.33300
Dodano: 19:47 11-02-2017
Ostatnia zmiana: 19:49 11-02-2017
Dodane przez: szpielczka
Punkty: 80 (l c2 v76)